Praktická pozitivní psychosomatika

Osmitýdenní kurz relaxací a mindfulness

pro naladění psycho-somatické pohody

CO JE PRAKTICKÁ POZITIVNÍ PSYCHOSOMATIKA

Psychosomatika je věda nebo, chcete-li, filozofie respektující propojení těla a duše (mysli, emocí) a jejich vzájemné ovlivňování. Na nemoci i hledání cesty ke zdraví se dívá v širokém kontextu.

Název tohoto kurzu vymyslela jedna účastnice večerních relaxací: “My tu vlastně pěstujeme pozitivní psychosomatiku!” Ano, propojujeme vnímání těla a péči o něj s péčí o psychickou pohodu a spokojenost. Zaměřujeme se na povzbuzení zdravých a úzdravných mechanismů. A celé to je velmi praktické, samá všímavá cvičení a techniky navozující uvolnění a klid na těle i na duchu. Žádné přednášky a složité teorie.

 

Praktická pozitivní psychosomatika

je kurz, který si užijete. Takový well-ness. Naladí vás do klidu, pohody a zdravého psycho-somatického fungování. Naučí vás vědomému zklidnění, uvolnění, soustředění, všímavosti a laskavosti k sobě samým. Zlepší se váš vztah s vlastním tělem a život vás bude těšit (ještě) víc.

 

Program kurzu

Celý kurz se skládá z osmi dvouhodinových setkání, během kterých spolu postupně projdeme a naučíme se nejoblíbenější relaxační techniky a antistresové přístupy: Autogenní trénink, Jacobsonovu progresivní relaxaci, několik uvolňujících a léčivých imaginací, různá dechová cvičení, bioenergetická (tělesná) cvičení, práci s energií, a mnoho mindfulness technik.

 

Na setkáních budeme také průběžně opakovat a vracet se k již vyzkoušeným technikám, abyste se je opravdu dobře naučili a mohli využívat sami i v nepříznivých podmínkách. Kromě praktických cvičení se také dozvíte, jak jednotlivé metody fungují, kdy nebo proč naopak nefungují a jak překonávat obtíže. Také si budeme si povídat o propojení těla, mysli a emocí, a učit se, jak si neškodit stresem a jak rozvíjet radost, pohodu a zdraví v každodenním životě.

 

Pro koho je kurz určen

  • Pro každého! 🙂 
  • Pomůže zmírnit a lépe zvládat obtíže psychicky i fyzicky nemocným.
  • Nezbytný pro všechny, kdo na sobě pracují a pečují o sebe.
  • Potěší a inspiruje ty, kteří si chtějí si dopřát něco dobrého pro tělo i psychiku.
  • Nabídne další možnosti fandům meditace nebo mindfulness filozofie. 
  • Pohladí a potěší přepracované mámy, učitele, ajťáky i manažery. 
  • Je balzámem na bolavou duši i tělo toho, kdo má zrovna náročné období, je mu v životě těžko a hledá sílu, oporu a zdroj naděje.
  • Kontraindikací je probíhající ataka závažného duševního onemocnění (zejména z okruhu psychóz). Opatrnost je nutná také u vážných úzkostných a posttraumatických stavů, při epilepsii a v těhotenství. Také pokud se léčíte se závažným fyzickým onemocněním, informujte mě, prosím, o těchto skutečnostech předem e-mailem, abych podle toho mohla přizpůsobit program, a informujte také svého ošetřujícího lékaře.

Sdílená radost je dvojnásobná radost!

Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

Termín

Ogranizační informace

Kde: POD KROVY, Francouzská 34, Praha 2. 

Pozor! Prostor je v podkroví – ve 4. patře bez výtahu. Relaxujeme převážně vleže na matraci nebo podložce. 

S sebou: Není třeba si nic nosit, podložky na ležení, deky, polštářky i čaj a voda k pití budou připraveny na místě. Je fajn mít pohodlné oblečení, které příliš netísní a teplé ponožky.

Vede: Jana Kučerová

Čas: 8x úterý dopoledne 9-11h

Počet osob:  5-10   

CENA: 4000,-Kč

Cena je za celý kurz, jednotlivá setkání není možné nahradit. Přihláška je platná až po zaplacení kurzovného. Nezaplacené přihlášky jsou po 5ti dnech automaticky stornovány. Odhlášení je možné nejpozději týden předem, poté již není možné zaplacené kurzovné vracet. 

Zkušenosti účastníků Večerních relaxací

Lucie
Lucie12.8.2019
Read More
Úžasně jsem se uvolnila, lektorka má velmi příjemný hlas, vřele doporučuji.
Markéta
Markéta
Read More
Kurz vřele doporučuji každému, kdo se chce na chvilku zastavit, oddechnout si, být chvilku sám se sebou a naučit se techniky, které mu pomohou odpočívat a relaxovat.
Mirka Holzbauerová
Mirka Holzbauerová
Read More
Kurz neuvěřitelně rychle uběhl, ale podařilo se mi během něj zapomenout na celý svět.
Dagmar Urbanová
Dagmar Urbanová
Read More
Při odchodu z relaxace jsem měla pocit, že mohu létat. Zaplavil mě hluboký pocit štěstí. Během lekce jsem se zahodila všechna problémy, starosti a bolístky. Kdyby mi to někdo vyprávěl, tak tomu nebudu věřit
Jaroslava Hvězdová
Jaroslava Hvězdová
Read More
Krásné prostory, výborný čas na relaxaci po celém dnu v praci,odchazela jsem opravdu v pohode a s pocitem uvolnění
John Doe
John Doe
Read More
Nevěřila jsem, když se zkušenější návštěvníci relaxačního kurzu těšili, že za pár minut usnou. Zažila jsem opravdu hluboký a pozitivně naladěný odpočinek. K tomuto stavu mysli se velmi ráda vracím, kdykoliv potřebuji osvěžení. Doporučuji všem - i těm, kteří si myslí, že nikdo a nic je nedokáže hodit do klidu:-)
MIchal Chobola
MIchal Chobola
Read More
Zajímavý večer plný relaxace a vysvětlení k jednotlivým relaxacím. Jsem moc rád že jsem si odpočinul od náročného dne a vypnul 🙂
Lucie Franková
Lucie Franková
Read More
Kurs relaxace byl velice příjemný způsob, jak na chvíli zapomenout na svět okolo sebe a vnímat svět uvnitř nás. Zároveň je také nastaven jako "nakopnutí" do dalšího cvičení doma. Zkoušeli jsme dvě techniky, které k relaxaci vedou a já už se těším na další sezení (ležení :)), kde jich poznám více.
Anna Janžurová
Anna Janžurová
Read More
Atmosféra kurzu byla velmi příjemná a klidná, relaxace se povedla a předčila očekávání snad všech účastníků! 🙂 Od té doby relaxuji každý den doma a těším se na další lekce. Ráda bych se účastnila kurzu - navazujících lekcí, pokud by o ně byl zájem.
Veronika
Veronika
Read More
Doporučuji každému, kdo ještě váhá! Určitě neprohloupíte. Tento kurz předčil má očekávání milionprocentně :)) V dnešní uspěchané době to nejlepší, co pro sebe (tělo a mysl) můžete udělat.
Miroslav Batěk
Miroslav Batěk
Read More
Výborná příležitost, jak se zastavit, zklidnit a uvolnit. Kurz probíhal v pěkném prostředí a procvičované relaxační techniky fungovaly velmi dobře. Navíc jsem si odnesl spoustu rad jak trénovat doma, v práci nebo při cestování. Díky 🙂
Previous
Next

 

Už je kurz vyprodaný? Nenašli jste termín, který by vám vyhovoval?

Nechte mi na sebe kontakt a já se vám ozvu Holubí poštou, jakmile přichystám něco nového.

Novinky můžete sledovat také na podkrovním Facebooku.

 

 

Pro skupinu alespoň 6 lidí ráda připravím soukromý workshop na přání.

 

.