ženská psychosomatika

Jemné opečování ženských témat a traumat na těle i na duši

Ženská psychosomatika

Potřebujete být chvíli sami se sebou, zklidnit se, uvolnit se, vydechnout? Nebo cítíte, že na vás doléhá stres, vyčerpání, nemoci či nespavost? 

Relaxace znamená uvolnění

Relaxační techniky se různými způsoby snaží docílit uvolnění svalů a zklidnění mysli. Takový stav je nutnou podmínkou odpočinku a regenerace organismu na úrovni orgánů, hormonů, imunity i nervového systému. A také je moc příjemný 🙂

Každý jsme jiný 

V různých situacích potřebujeme jiné postupy nebo podněty, abychom se dokázali naladit do pohody a uvolnění. Proto je fajn vyzkoušet a znát co nejširší spektrum technik i běžných činností, (třeba plavání, jóga, ruční práce, zpěv…) které nám dělají dobře.

Relaxace jsou ověřené způsoby vytvořené právě jen se záměrem uklidnění a uvolnění. Většinou fungují poměrně rychle (cca 5-20min) a jsou “nízkoprahové” – zvládne je každý bez speciálních zkušeností a vybavení.

Podkrovní Večerní relaxace jsou příležitostí k vyzkoušení a procvičování mnoha různých relaxačních metod a technik. Naučíte se třeba:

 • Jacobsonovu progresivní relaxaci,
 • Autogenní trénink,
 • několik typů relaxací s imaginacemi,
 • dechová cvičení,
 • bioenergetická cvičení,
 • techniky mindfulness…

Plus praktické tipy a motivace

Kromě praktických relaxačních cvičení si také si povídáme o tom, jak jednotlivé metody fungují, kdy nebo proč naopak nefungují a jak překonávat obtíže. Dozvíte se šikovné tipy pro vaše samostatné cvičení doma i to, jak a které techniky využít když vám v práci hoří uzávěrka, nemůžete spát, bolí vás záda nebo jste se právě pohádali s partnerem. 

Relaxace vás naučí vědomému zklidnění, uvolnění, soustředění, všímavosti a laskavosti k sobě samým, zlepší váš vztah s vlastním tělem a posílí fyzickou i psychickou imunitu. Přijďte vyzkoušet co nejvíce různých relaxačních přístupů a technik – a objevte, co nejlépe funguje právě na vaši roztěkanou mysl a unavené tělo.

 

 

Kdy a jak večerní relaxace probíhají?

Relaxace se konají nepravidelně ve čtvrtek od 18:30. Je nutné se předem přihlásit na konkrétní datum. Přihláška je platná až po zaplacení, skupina má omezenou kapacitu (maximálně 10 účastníků).

Každé setkání je jedinečné, vždy mám připraveno více technik a vybírám podle potřeby a nálady relaxujících.

Můžete přijít třeba jen jednou, dvakrát, výhodou je však relaxace cvičit pravidelně. Efekt relaxace nastupuje s každým opakováním rychleji a je hlubší.

 

Co si vzít s sebou?

Není třeba si nic nosit, podložky na ležení, deky a polštářky budou pro vás připravené. Vhodné je mít pohodlné oblečení, případně teplé ponožky “na přezutí”.

 

Komu je Ženská psychosomatika určena?

 • Všem ženám! (Pánům je vstup zakázán.)
 • Nezbytné pro všechny, kdo na sobě pracují a pečují o sebe.
 • Potěší a inspirují ty, kteří si chtějí si dopřát něco dobrého pro tělo i psychiku.
 • Nabídnou další možnosti fandům meditace nebo mindfulness filozofie. 
 • Pohladí a potěší přepracované mámy, učitele, ajťáky i manažery. 
 • Pomohou usnout nespavcům, zmírnit a lépe zvládat obtíže psychicky i fyzicky nemocným.
 • Jsou balzámem na bolavou duši toho,  kdo má zrovna náročné období, je mu v životě těžko a hledá sílu, oporu a zdroj naděje.
 • Většina relaxačních technik je kontraindikována během ataky závažného duševního onemocnění (zejména z okruhu psychóz). Opatrnost je nutná také u vážných úzkostných a posttraumatických stavů, při epilepsii a v těhotenství. Prosím, informujte mě o těchto skutečnostech předem e-mailem, abych podle toho mohla přizpůsobit program.

Večerní relaxační setkání je jedinečný čas spočinutí a uvolnění v bezpečném prostředí pod vedením zkušené psycholožky. Odnesete si pocit pohody a klidu, příjemně vláčné tělo a čistou mysl.

Sdílená radost je dvojnásobná radost!

Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

Ogranizační informace

Kde: POD KROVY, Francouzská 34, Praha 2. 

Pozor! Prostor je v podkroví – ve 4. patře bez výtahu. 

S sebou: Není třeba si nic nosit, podložky na cvičení deky, polštářky i čaj a voda k pití budou připraveny na místě. Je fajn mít pohodlné oblečení, které příliš netísní a teplé ponožky.

Vede: Jana Kučerová

Datum a čas: pátek a sobota 27. a 28.11. oba dny 9 – 16:30h (s polední pauzou 1,5h).

Počet osob:  4-10   

CENA: 3000Kč

Přihláška je platná až po zaplacení kurzovného. Nezaplacené přihlášky jsou po 5ti dnech automaticky stornovány. Odhlášení je možné nejpozději pět pracovních dnů předem (v sobotu večer), poté již není možné kurzovné vracet.

 

Už je kurz vyprodaný? Nenašli jste termín, který by vám vyhovoval?

Nechte mi svůj e-mail a já se vám ozvu, jakmile přichystám něco nového.

Pro skupinu alespoň 6 lidí ráda připravím soukromý workshop na přání.

Chviličku strpení, zapisuji si...

Děkuji za Váš zájem o mé kurzy v POD KROVY.

Jakmile připravím něco nového, ozvu se Vám!