Podpůrná psychoterapeutická skupina a společenství žen po interrupci,
s jejímiž následky se obtížně vyrovnávají
ANONYMNÍ (NE)MATKY
“Anonymní (ne)matky” jsou ženy, které podstoupily umělé ukončení těhotenství a trpí postabortivním syndromem. Rozhodly se zpracovat pocity viny a hněvu, oplakat své ztráty, odpustit sobě i okolí, najít novou sebedůvěru a chuť znovu začít žít. Chtějí se navzájem podporovat na cestě za uzdravením sebe, svých vztahů a svého života, chtějí sdílet své zkušenosti, sílu a naději.
Nejsi jediná, nemusíš být sama
Pocit, že to byla strašlivá chyba, lítost, zklamání a pocity viny mohou přijít po každém důležitém rozhodnutí. Jsme po něm totiž v úplně jiném psychickém rozpoložení, už máme nadhled a vidíme, co jsme tehdy neviděli. Setkání se ženami s podobnou zkušeností, porozumění jejich situaci a rozhodnutí, pomáhá porozumět sama sobě. Podívat se i na sebe se soucitem a pochopením.
Všechno zlé, je pro něco dobré?
To je jen, klišé, chabý pokus o útěchu. Někdy zlé plodí jen další zlé – fatální chyba, lítost a utrpení snadno nese další a další utrpení. Ze zlého může být dobré, jen když se změníme, zmoudříme a rozhodneme se to dobré udělat. Hledání, jak mohu nevratné, “nenapravitelné” alespoň nějak vyvážit, udělat (z toho nebo za to) něco smysluplného a dobrého, je pro psychické uzdravení po interrupci zásadní. Další ženy na stejné cestě mohou poradit a být velkou inspirací.
Jak odpustit neodpustitelné?
Mnohdy snáz odpustíme chybu a selhání jiným lidem, než sami sobě. Na sebe míváme větší nároky, jsme mnohem přísnější. a kritičtější Odpuštění je schopnost, dá se naučit. Pokud pochopím trápení druhého, dokáži mu odpustit, že byl hloupý či slabý a selhal, nezvládl to lépe, učím se soucitu a shovívavosti. Pokud zažiji, že někdo druhý, kdo opravdu “ví”- protože zná můj příběh a protože zažil něco podobného – dokáže porozumět a odpustit mi, učím se dívat se na sebe jeho soucitnýma očima.
Smíření se s tím, že jsme lidé – mnohdy slabí a chybující – a přesto hodní soucitu, to je zásadní proměna do moudrosti a uzdravení.
Nemůžeš se vrátit zpět a změnit začátek. Ale můžeš začít tam, kde právě jsi, a změnit konec.
S. C. Lewis

ANONYMNÍ (NE)MATKY
živá setkání podpůrné terapeutické skupiny
- Setkání Anonymních (ne)matek bývají pravidelně po 14 dnech, v podvečerních hodinách – v Praze POD KROVY,
- Skupinu organizuje a terapeuticky vede psycholožka a psychoterapeutka Mgr. Jana Kučerová
- Skupina je malá (4-12 žen), polootevřená – připojit se můžete kdykoliv a nemusíte se zúčastnit každého setkání.
- Cena jednoho setkání (2hod) je 300 Kč.
- Před první návštěvou je třeba se přihlásit a zaplatit účastnický poplatek. Setkání se uskuteční, pokud svou účast potvrdí předem alespoň čtyři účastnice.
Anonymní (ne)matky
Upozornění na setkání skupiny pro ženy po interrupci, články z blogu a další informace o postabortivním syndromu.
Děkuji!
Váš e-mail mám poznamenaný v adresáři Anonymnních (ne)matek.
Aby bylo všechno jak má být podle pravidel, potřebuji ještě potvrzení, že zadaný e-mail je váš a poštu ode mě opravdu chcete. Mrkněte, prosím, do své e-mailové schránky!

ANONYMNÍ (NE)MATKY
on-line soukromá skupina
na Facebooku
- Skupina Anonymní (ne)matky je veřejně viditelná – lze ji nalézt, ale soukromá – tedy nikdo, kdo není jejím členem nevidí ostatní členy ani dění ve skupině.
- Správcem skupiny je psycholožka a terapeutka Mgr. Jana Kučerová
- Skupina je určená pouze ženám, které hledají pomoc a podporu po prodělaném umělém ukončení těhotenství (z jakéhokoli důvodu).
- Se vstupem do této skupiny se každý zavazuje dodržovat její pravidla a mlčenlivost.
- Skupina respektuje a nesoudí, jejím smyslem je podpořit a inspirovat.
- Společně budujeme bezpečný prostor, kde je možné sdílet svůj příběh, svěřit se s trápením, najít podporu a rady, nebýt sama, pochlubit se úspěchy a pokroky.
- Přidat se můžete zde.
- Připravuji speciální webináře a další akce pouze pro členy této skupiny.