ANONYMNÍ (NE)MATKY

Podpůrná psychoterapeutická skupina a společenství žen po interrupci,
s jejímiž následky se obtížně vyrovnávají​

Anonymní (ne)matky” jsou ženy, které podstoupily umělé ukončení těhotenství a trpí postabortivním syndromem. Rozhodly se zpracovat pocity viny a hněvu, oplakat své ztráty, odpustit sobě i okolí, najít novou sebedůvěru a chuť znovu začít žít. Chtějí se navzájem podporovat na cestě za uzdravením sebe, svých vztahů a svého života, chtějí sdílet své zkušenosti, sílu a naději.

Nejsi jediná, nemusíš být sama

Pocit, že to byla strašlivá chyba, lítost, zklamání a pocity viny mohou přijít po každém důležitém rozhodnutí. Jsme po něm totiž v úplně jiném psychickém rozpoložení, už máme nadhled a vidíme, co jsme tehdy neviděli. Setkání se ženami s podobnou zkušeností, porozumění jejich situaci a rozhodnutí, pomáhá porozumět sama sobě. Podívat se i na sebe se soucitem a pochopením.

 

Všechno zlé, je pro něco dobré?

To je jen, klišé, chabý pokus o útěchu. Někdy zlé plodí jen další zlé – fatální chyba, lítost a utrpení snadno nese další a další utrpení. Ze zlého může být dobré, jen když se změníme, zmoudříme a rozhodneme se to dobré udělat. Hledání, jak mohu nevratné, “nenapravitelné” alespoň nějak vyvážit, udělat (z toho nebo za to) něco smysluplného a dobrého, je pro psychické uzdravení po interrupci zásadní. Další ženy na stejné cestě mohou poradit a být velkou inspirací.

 

Jak odpustit neodpustitelné?

Mnohdy snáz odpustíme chybu a selhání jiným lidem, než sami sobě. Na sebe míváme větší nároky, jsme mnohem přísnější. a kritičtější Odpuštění je schopnost, dá se naučit. Pokud pochopím trápení druhého, dokáži mu odpustit, že byl hloupý či slabý a selhal, nezvládl to lépe, učím se soucitu a shovívavosti. Pokud zažiji, že někdo druhý, kdo opravdu “ví”- protože zná můj příběh a protože zažil něco podobného – dokáže porozumět a odpustit mi, učím se dívat se na sebe jeho soucitnýma očima

Smíření se s tím, že jsme lidé – mnohdy slabí a chybující – a přesto hodní soucitu, to je zásadní proměna do moudrosti a uzdravení.

Nemůžeš se vrátit zpět a změnit začátek. Ale můžeš začít tam, kde právě jsi, a změnit konec.

S. C. Lewis

Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp
foto interiér

ANONYMNÍ (NE)MATKY
živá setkání podpůrné terapeutické skupiny

 • Setkání Anonymních (ne)matek bývají pravidelně po 14 dnech, v podvečerních hodinách – v Praze POD KROVY,
 • Skupinu organizuje a terapeuticky vede psycholožka a psychoterapeutka Mgr. Jana Kučerová
 • Skupina je malá (4-12 žen), polootevřená – připojit se můžete kdykoliv a nemusíte se zúčastnit každého setkání. 
 • Cena jednoho setkání (2hod) je 300 Kč.
 • Před první návštěvou je třeba se přihlásit a zaplatit účastnický poplatek. Setkání se uskuteční, pokud svou účast potvrdí předem alespoň čtyři účastnice.
.

ANONYMNÍ (NE)MATKY
on-line soukromá skupina
na Facebooku

 • Skupina Anonymní (ne)matky je veřejně viditelná – lze ji nalézt, ale soukromá – tedy nikdo, kdo není jejím členem nevidí ostatní členy ani dění ve skupině.
 • Správcem skupiny je psycholožka a terapeutka Mgr. Jana Kučerová
 • Skupina je určená pouze ženám, které hledají pomoc a podporu po prodělaném umělém ukončení těhotenství (z jakéhokoli důvodu). 
 • Se vstupem do této skupiny se každý zavazuje dodržovat její pravidla a mlčenlivost.
 • Skupina respektuje a nesoudí, jejím smyslem je podpořit a inspirovat.
 • Společně budujeme bezpečný prostor, kde je možné sdílet svůj příběh, svěřit se s trápením, najít podporu a rady, nebýt sama, pochlubit se úspěchy a pokroky.
 • Přidat se můžete zde.
 • Připravuji speciální webináře a další akce pouze pro členy této skupiny.