sofie

Terapeutická skupina a kruh žen po ukončení těhotenství ze zdravotních důvodů

„Sofiina volba“ je okolnostmi vynucené extrémně emočně stresující a mimořádně závažné rozhodnutí v situaci, kdy neexistuje žádné dobré či šťastné řešení.

Taková to volba a její důsledky mají velmi silný traumatogenní potenciál. Zároveň jsou bolest a pochybnosti s ní spojené pro okolí jen velmi těžko pochopitelné. 

Sofie je název terapeutické skupiny a společenství žen, které podstoupily umělé ukončení chtěného těhotenství kvůli vývojovým vadám miminka nebo ze zdravotních důvodů. 

Nejsi jediná, nemusíš být sama

Pocit, že to byla strašlivá chyba, smutek, zklamání a pocity viny mohou přijít po každém důležitém rozhodnutí. Jsme po něm totiž v úplně jiném psychickém rozpoložení, už máme nadhled a vidíme, co jsme tehdy neviděli. Setkání se ženami s podobnou zkušeností, porozumění jejich situaci a rozhodnutí, pomáhá porozumět sama sobě. Podívat se i na sebe se soucitem a pochopením.

 

Všechno zlé, je pro něco dobré?

To je jen, klišé, chabý pokus o útěchu. Někdy zlé plodí jen další zlé – fatální chyba, lítost a utrpení snadno nese další a další utrpení. Ze zlého může být dobré, jen když se změníme, zmoudříme a rozhodneme se to dobré udělat. Hledání, jak mohu nevratné, „nenapravitelné“ alespoň nějak vyvážit, udělat (z toho nebo za to) něco smysluplného a dobrého, je pro psychické uzdravení po interrupci zásadní. Další ženy na stejné cestě mohou poradit a být velkou inspirací.

 

Jak odpustit neodpustitelné?

Mnohdy snáz odpustíme chybu a selhání jiným lidem, než sami sobě. Na sebe míváme větší nároky, jsme mnohem přísnější. a kritičtější. Odpuštění je schopnost, dá se naučit. Pokud pochopím trápení druhého, dokáži mu odpustit, že byl naivní či slabý a selhal, nezvládl to lépe, učím se soucitu a shovívavosti. Pokud zažiji, že někdo druhý, kdo opravdu „ví“- protože zná můj příběh a protože zažil něco podobného – dokáže porozumět a odpustit mi, učím se dívat se na sebe jeho soucitnýma očima

Smíření se s tím, že jsme lidé – mnohdy omezení a chybující – a přesto hodní soucitu, to je zásadní proměna do moudrosti a uzdravení.

Nemůžeš se vrátit zpět a změnit začátek. Ale můžeš začít tam, kde právě jsi, a změnit konec.

S. C. Lewis

Ogranizační informace

Kde: ve vašem počítači – on-line na platformě Zoom. Podmínkou účasti je zajištění si klidu a soukromí na setkání. Je třeba mít funkční kameru a zvukový systém, setkání jsou interaktivní, není možná pouze pasivní účast. 

Kdy: celkem 8 setkání během 7 měsíců, pravidelně každé tři týdny

vždy  17 – 20h. Pozor, zmeškaná setkání nelze nahradit, nebude pořizován záznam a není možné poslat za sebe náhradníka. Prioritou je pocit bezpečí. 

Skupina je malá, pouze 4-8 žen.

Vede: Mgr. Jana Kučerová

CENA: 5000Kč za celý cyklus 7 on-line setkání.

V ceně není individuální terapeutická či poradenská péče Jany Kučerové, ani prostřednictvím e-mailu či telefonu. Účastnice programu si mohou objednat individuální sezení – jednorázové za zvýhodněnou cenu 1250Kč/50min.

Přihláška je platná až po zaplacení kurzovného. Nezaplacené přihlášky jsou po 5ti dnech automaticky stornovány. Odhlášení je možné nejpozději pět pracovních dnů před prvním setkáním, poté již není možné kurzovné vracet. 

Zkušenosti účastníků Večerních relaxací

Lucie
Lucie12.8.2019
Read More
Úžasně jsem se uvolnila, lektorka má velmi příjemný hlas, vřele doporučuji.
Markéta
Markéta
Read More
Kurz vřele doporučuji každému, kdo se chce na chvilku zastavit, oddechnout si, být chvilku sám se sebou a naučit se techniky, které mu pomohou odpočívat a relaxovat.
Mirka Holzbauerová
Mirka Holzbauerová
Read More
Kurz neuvěřitelně rychle uběhl, ale podařilo se mi během něj zapomenout na celý svět.
Dagmar Urbanová
Dagmar Urbanová
Read More
Při odchodu z relaxace jsem měla pocit, že mohu létat. Zaplavil mě hluboký pocit štěstí. Během lekce jsem se zahodila všechna problémy, starosti a bolístky. Kdyby mi to někdo vyprávěl, tak tomu nebudu věřit
Jaroslava Hvězdová
Jaroslava Hvězdová
Read More
Krásné prostory, výborný čas na relaxaci po celém dnu v praci,odchazela jsem opravdu v pohode a s pocitem uvolnění
Natálie
Natálie
Read More
Nevěřila jsem, když se zkušenější návštěvníci relaxačního kurzu těšili, že za pár minut usnou. Zažila jsem opravdu hluboký a pozitivně naladěný odpočinek. K tomuto stavu mysli se velmi ráda vracím, kdykoliv potřebuji osvěžení. Doporučuji všem - i těm, kteří si myslí, že nikdo a nic je nedokáže hodit do klidu:-)
MIchal Chobola
MIchal Chobola
Read More
Zajímavý večer plný relaxace a vysvětlení k jednotlivým relaxacím. Jsem moc rád že jsem si odpočinul od náročného dne a vypnul 🙂
Lucie Franková
Lucie Franková
Read More
Kurs relaxace byl velice příjemný způsob, jak na chvíli zapomenout na svět okolo sebe a vnímat svět uvnitř nás. Zároveň je také nastaven jako "nakopnutí" do dalšího cvičení doma. Zkoušeli jsme dvě techniky, které k relaxaci vedou a já už se těším na další sezení (ležení :)), kde jich poznám více.
Anna Janžurová
Anna Janžurová
Read More
Atmosféra kurzu byla velmi příjemná a klidná, relaxace se povedla a předčila očekávání snad všech účastníků! 🙂 Od té doby relaxuji každý den doma a těším se na další lekce. Ráda bych se účastnila kurzu - navazujících lekcí, pokud by o ně byl zájem.
Veronika
Veronika
Read More
Doporučuji každému, kdo ještě váhá! Určitě neprohloupíte. Tento kurz předčil má očekávání milionprocentně :)) V dnešní uspěchané době to nejlepší, co pro sebe (tělo a mysl) můžete udělat.
Miroslav Batěk
Miroslav Batěk
Read More
Výborná příležitost, jak se zastavit, zklidnit a uvolnit. Kurz probíhal v pěkném prostředí a procvičované relaxační techniky fungovaly velmi dobře. Navíc jsem si odnesl spoustu rad jak trénovat doma, v práci nebo při cestování. Díky 🙂
Previous
Next

 

Terapeutický program Sofie připravuji.

Nechte mi svůj e-mail a já se vám ozvu, jakmile bude hotový.

 

 

×

Sofie

Skupinový program připravuji.
Nechte mi na sebe kontakt, ozvu se vám, jakmile bude program připravený.

Chci se přihlásit mezi Sofie
error: Content is protected !!